пʼятниця, 25 серпня 2017 р.

24.08 - 80 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Н. Л. БІЧУЇ (1937 р.н.), УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЬМЕННИЦІ
 " Письменник, віддаючи читачеві книгу, вже не володіє нею."
                                                                                                Н. Бічуя
Я - Ліза. Мені 10 років. Я майже проковтнула шкільний роман Ніни Бічуї "Шпага славка Беркути"! А ще я дізналась, що письменниця має честь носити Орден Усмішки! Це міжнародна нагорода, яку діти присудили авторці за дитячі книжки "Канікули у Світлогорську", "Шпага Славка Беркути", "Звичайний шкільний тиждень", "Яблуня і зернятко". Круто! 


Унікальна письменниця, яку В. Шевчук назвав “королевою жіночої прози”. А Євген Гуцало, який  працював у редакції "Літературної України", куди вона надіслала  якесь своє перше оповідання, підписане: “Н. Бічуя”, відповів їй: “З Вашого підпису не можу зрозуміти, жінка Ви, чи, може, чоловік, але з того, як пишете, таки, мабуть, чоловік…” Ніна Бічуя працює в царині історичної новелістики. Жанр вельми рідкісний в українській літературі! Багато  творів присвятила історичним постатям ( Н. Піросмані, Л. Українці, Л. Курбасу, М. Кулішу).   Коли письменниця писала свої історичні новели у 60–80-ті , це був період її захоплення історією, оскільки в той час говорити про чимало речей прямо було небезпечно, а  ця тематика в літературі давала змогу  розказати про сучасне завуальовано. У «Білій Віллі» вона, може, й не сказала про те, чого ніхто не знав про Лесю Українку, але про це точно ніхто не писав. А ше"скоїла злочин" - замість Лесі  написала поезію. Писала вільним білим віршем, дехто навіть не зрозумів, що це твір не Лесі Українки.   Повість «Десять слів поета» – про «Березіль» Леся Курбаса і драматурга Миколу Куліша, чию «Патетичну сонату» не дозволили поставити у Харкові.  Але з Курбасом і Кулішем обійшлося без містифікації. Її  “Великі королівські лови” попри те, що тексти вийшли з-під пера авторки три-чотири десятиліття тому, читач сприйняв  як написані щойно.

"... я би в жодному разі не називала свої історичні новели біографіями - це радше картини на полотні..."
                                          Н. Бічуя

Читачі та бібліотекарі вітають поважну пані Ніну з ювілеєм! Ви захоплюєте нас історичною новелістикою, з якої по-особливому постають видатні постаті. Ваші книжечки для малечі роблять діток відповідальними і щирими. Від всього серця зичимо Вам наснаги, натхнення і здоров'я!
                                                           

Немає коментарів:

Дописати коментар