понеділок, 10 грудня 2018 р.

10.12 - 60 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ К. ФУНКЕ - НІМЕЦЬКОЇ ПИСЬМЕННИЦІ
 


"... писати книжки - це, крім усього іншого, ще й чародіяти"
                                                                                                    К. Функе


Я - Мирослава. Мені 14 років. У бібліотеці мені порадили прочитати "Чорнильне серце" і так я познайомилась з сучасною дитячою письменницею, яка творить фантастичні історії. Її герої - піратки і принцеси-свинарки, дракони та феї і звичайнісінькі хлопці та дівчата, які натрапляють на своєму життєвому шляху на справжнісіньке диво.

  Її знамениту "Чорнильну трилогію" із задоволенням читають навіть дорослі. Твори Функе перекладені багатьма мовами світу, зокрема українською. У дитинстві мріяла бути астронавтом або пілотом, але згодом вирішила стати педагогом. Бажання стати письменницею народилося внаслідок розчарування в сучасній фантастиці.   Серед своїх улюблених книжок Функе називає «Володаря перснів» Дж. Р. Р. Толкієна, «Хроніки Нарнії» К. С. Льюїса, «Пітера Пена» Дж. Баррі. Міжнародна слава до Корнелії Функе прийшла 2002 року, коли в США вийшов друком переклад її роману «Володар над злодіями». Упродовж п'яти місяців він очолював списки дитячих бестселерів в США та Великій Британії.  Ця книжка отримала одразу дві престижні американські премії в галузі дитячої літератури, а британський журнал Guardian розмістив її на першу сходинку свого хіт-параду. Того ж року журнал Time назвав Функе «найвпливовішою німкенею світу». 2003 року вийшов друком чи не найвідоміший на сьогодні роман Функе — підліткове фентезі «Чорнильне серце», а в 2006 та 2008 рр — його продовження «Чорнильна кров» та «Чорнильна смерть». 


                                            P.S.              
І незважаючи на те, що дії роману "Чорнильне серце" відбуваються на початку нульових, у книжці жодного разу не згадано комп'ютер та телевізор. Усе обертається навколо шарудіння сторінок, які несуть вікову мудрість.  Адже, за словами Корнелії, це книжка "про тих, хто любить читати, і для тих, хто любить читати".

Немає коментарів:

Дописати коментар