пʼятниця, 22 червня 2018 р.

22.06 - 120 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЕРІХА МАРІЇ РЕМАРКА (1898-1970), НІМЕЦЬКОГО ПИСЬМЕННИКА"Саме непросте в житті - зрозуміти, який міст слід перейти, а який спалити."

                                                                                                                Ремарк

   Один з найвідоміших німецьких письменників XX століття, якого водночас  ненавиділа нацистська Німеччина і обожнювала Німеччина прогресивна. Номінант на Нобелівську премію, яку... так і не отримав. Письменник, якого Гітлер позбавив німецького громадянства. Старша сестра Ремарка була страчена за антігитлерівські висловлювання.   Людина, яка часто змінювала професії (був і бібліотекарем). Свою першу повість вважав настільки невдалою, що викупив весь тираж. Дотики болючої пам'яті про фронтове минуле Першої світової народили роман «На Західному фронті без змін», який приніс письменнику всесвітне визнання. Книга стала сенсацією в Німеччині. За рік було продано півтора мільйона примірників.  Однойменний фільм, створений Левом Мільштейном, отримав премію Оскар. Премію отримав і сам Мільштейн — уродженець України. Прибутки від книги і фільму  Ремарк витратив на придбання картин Сезанна, Ван Гога, Ренуара, Гогена. Але... відгуки на нову книгу були неймовірно суперечливі.  Нацистська партія її взагалі не сприйняли, а у  Гітлера книга  викликала лють. Почалося цькування письменника націонал-соціалістами. По всій Німеччині видання Ремарка кидали у вогнища. 1933 року невідомий прихильник письменника, рятуючи йому життя, передав клаптик паперу з написом «Негайно покинь місто». Ремарк того ж дня перебрався до Швейцарії.

  Його перу належать вишукані романи про кохання. Книга "Три товариші" поповнила «Золотий фонд світової літератури ХХ століття». Прототипом Пат стала жінка його першого кохання. Твір  витримав декілька екранізацій, перша була здійснена в США  за участю самого автора і   Фіцджеральда. Завдяки його  роману з Марлен Дітрих був написаний ще один з найкращих творів Ремарка - «Тріумфальна арка». Сам письменник своїм неперевершеним твором вважав "Життя в борг". "Фантазія ніколи нас не обманює."
                                                                                                   Ремарк
 

Немає коментарів:

Дописати коментар