пʼятниця, 18 липня 2014 р.

20.07 - 710 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ФРАНЧЕСКО ПЕТРАРКИ (1304-1374), ІТАЛІЙСЬКОГО ПОЕТА ЕПОХИ ВІДРОДЖЕННЯ     Один із відомих діячів Ренесансу (фр. Renaissance — «Відродження») - творчого напрямку в культурі Середньовіччя, який ґрунтувався на ідеалах гуманізму та орієнтувався на спадщину античності. Петрарку ще  називають «батьком гуманізму». Знаменитим у Європі робить його твір "Африка" - епічна поема про події античного світу, яку він написав після подорожі до Риму.  Саме у цьому видатному місті Петрарку як поета увінчують лавровим вінком. Він стає першим з часів після занепаду Риму, хто удостоївся цієї честі.

  Світова слава Петрарки як поета заснована винятково на його італійських віршах, які присвячені Лаурі - жінці, яку він кохав все життя: 

Не раз бумага предо мной белела,
но и перо, и разум мой сдавались
всегда пред нею. И опять сдались.

      26 квітня 1336 він разом зі своїм братом та двома слугами сходить на гору Венту (1 909 м) у Франції, про що написав звіт у листі до свого друга. Це є першим відомим документом про гірську експедицію, саме тому 26 квітня 1336 вважається днем народження альпінізму, а Петрарка його засновником - «батьком альпінізму». 
   Був другом Бокаччо - видатного італійського письменника.

     Заповів свої рукописи місту Венеція, які стали важливою часткою бібліотеки Св. Марка. 
     На честь Петрарки названий кратер на Меркурії та астероїд 12722 Петрарка.


 НАСОЛОДЖУЙСЯ ПОЕЗІЄЮ ФРАНЧЕСКО ПЕТРАРКИ!

Немає коментарів:

Дописати коментар