2014 РІК - РІК ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ОБРАЗ КОБЗАРЯ В ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ
Презентує пані Ольга - мати читайлика Янчика (5 рочків)
Мене в дитинстві захопила постать Тараса Шевченка. Я почала шукати художні твори про видатного Кобзаря і відкрила для себе книги про геніального сина українського народу.

Про жахи миколаївської солдатчини в житті Шевченка я дізналася в книзі Зінаїди Тулуб "В степу безкраїм за Уралом". Невільницьке Тарасове життя в напівдиких степах Казахстану мене вразило. Письменниця яскраво розкрила особистість Шевченка: він часто потрапляє в моторишні, а часом і екзотичні ситуації; і саме тому книга не залишає в душі гіркого осаду.
Потім мені до рук потрапила книга Олександра Ільченка "Петербурзька осінь". Автор розповідав про життя Тараса після заслання. Я відкрила для себе нового Шевченка, а саме Шевченка-художника. Особливо мені сподобалися сторінки, на яких поет постає за роботою в майстерні художника, в спілкуванні з діячами культури: П. Кулішем, М. Чернишевським, А. Церетелі.
Нещодавно з великою насолодою я прочитала роман Володимира Яворівського "Друге пришестя" про останнє кохання Тараса Шевченка до Ликери Полусмак. Ця книга поставила безліч питань. Більшість людей співчувають Тарасу, але я відчула особисту трагедію жінки, якій доля подарувала справжнє кохання, а вона цього не зрозуміла та спокутувала цю втрату в останні роки свого життя.
Зі своїм маленьким сином я читаю «Кобзарь» та книжки
про життя Тараса. Мій Янчик вчить напам’ять вірші Шевченка та відкриває для
себе цю геніальну особистість.
Немає коментарів:
Дописати коментар